TASUTA TARNE ÜLE 50€ TELLIMUSTELE - TARNEAEG 3-5 TÖÖPÄEVA

uudised ja artiklid / Uudised

Ehk on aeg teha jalavanni?

1. jaanuar 2018

Kui jalgade eest talv läbi hoolitseda, siis ei ole vaja kevadel kaunite jalgade nimel meeletult vaeva näha.
Jalgade hooldamiseks sobivad rikkaliku tekstuuriga kreemid, kuid talvel võib kreem olla lausa salvilaadne. Võid näiteks valida kreemi, mille koostises on tõhusalt niisutavat glütseriini või karbamiidi, mis parandab naha niiskuse sidumise võimet ja teeb naha väga pehmeks. Kreemita jalgu niisutava kreemiga hommikuti ja õhtuti. Hommikuti ei pruugi olla aega oodata, kuni paks kreem jõuab imenduda. Siis võib alternatiivina kasutada kergemat jalakreemi või -seerumit.
Kreemi ei tasu kanda varvaste vahele. Varbavahed tuleks hoida kuivad, et ei tekiks haudumist ega erinevaid infektsioone. Peale pesemist tuleks varbavahesid alati hoolikalt kuivatada.

Lihtsalt niisutamisest võib väheks jääda, kui jalgadele on tekkinud külma talveilma või vähese jalahoolduse tõttu kõva nahk. Lahenduseks on mõnusalt nahka pehmendav jalavann. Lisa sooja vette nahka hooldavat jalavannisoola ja naudi hooldavat jalavanni kord nädalas või vajadusel sagedamini.

Naha pehmendamiseks võid jalgu ettevaatlikult jalavanni ajal raspeldada ning peale seda koorida, masseerides jalgadele jalakoorimiskreemi. Koorimine eemaldab naha pinnalt surnud naharakud ja see võimaldab kreemil paremini imenduda. Tundlikku ja kuiva nahka ei tasuks liiga tugeva töötlemisega ärritada.

Jalakreem imendub kõige paremini siis, kui nahk on veel kergelt niiske. Peale jalavanni kreemita jalgu niisutava kreemiga ja tõmba seejärel jalga puuvillased sokid, mis aitavad kreemil paremini imenduda ning hoida naha niiskustaset.

Jalgade intensiivhoolduse puhul võib kasutada ka ühekordselt kasutatavaid jalgu koorivaid kilesokke, mille sees on jalgu kooriva toimega geel. Jalgu koorivad kilesokid eemaldavad valutult surnud naharakud ja sile tulemus püsib nädalaid. Jalgu koorivad kilesokid ei sobi ärritunud naha või haavandite korral.
Jalgade kuiva naha ja nahapaksendite hooldusega saab kodustes tingimustes kergelt hakkama, kuid infektsiooni kahtluse korral tasub alati pöörduda arsti poole.

Jalgade heaolu saab mõjutada ka väikeste igapäevaste tegudega. Talvel võivad jalad soojades jalatsites kergelt higistama hakata. Jalatseid tuleks piisavalt sageli vahetada, et need jõuaksid kasutuskordade vahepeal kuivada. Ka sukkpükse või sokke tuleb piisavalt sageli vahetada ja eelistada looduslikke, hingavaid materjale.
Jalgade heaolu mõjutavad aasta ringi ka varbaküüned. Sobivat varbaküünte pikkust saad kontrollida sõrmedega katsudes: varbaküüs on ideaalse pikkusega, kui küüne serv ulatub varba otsani. Õige pikkusega küüs kaitseb varba otsa nahapaksendite tekkimise eest.

Meist

Kvaliteetsed jumestustooted, trendikad erihooldustooted ja turvalised baastooted kogu perele – Dermoshop Oy on Dermosili tooteid välja töötanud aastast 1988. Hetkel on tootevalikus ligikaudu 400 toodet. Tutvu ja leia oma lemmikud!

Tellimistingimused | Süsteemiinfo © Dermoshop OÜ