Päkapikud viivad tagasi lapsepõlve

Avaldatud 1.11.2017 | Uudised

Päkapikud tulid Heikki Laaksoneni maalidele 50ndatest aastatest, tema enda lapsepõlvest. Toona olid päkapikud maaelu igapäevane osa ja nendega isegi veidi hirmutati lapsi.
 „ Mäletan, kuidas sauna valgustas üks küünal. Siis pesti juukseid seebiga, mis sisaldas leelist ja see pani silmad kipitama. Öeldi, et kui sa vaikselt ei ole, siis tuleb saunalava alt saunapäkapikk,” meenutab Heikki naerdes.
 „Päkapikk on ikkagi positiivne tegelane. Ta võib olla ka veidi üleannetu, aga mitte mingil juhul paha,” sõnab Heikki.
Traditsioonilised soome päkapikud, nagu rehepäkapikk ja saunapäkapikk, olid väga maalähedased ja neid kujutati tagasihoidlikes toonides. Jõulupäkapikk on uuem tegelane, kelle rõivastusse ilmus koos linnastumisega punane värv.

PÄKAPIKUD PAELUVAD täiskasvanuid, sest nendega koos võime minna tagasi lapsepõlve. Heikki maalib palju kingituseks mõeldud tellimustöid. Sageli palutakse, et ta maaliks päkapikud mingile teatud maastikule või koos mingi maali saaja jaoks tähtsa esemega.
 „Päkapikud võivad maalidel teha midagi, mida realistlikud tegelased teha ei saa. Teisalt jällegi on päkapikud minu jaoks küll tõelised,” tõdeb Heikki naeratades.
Viivuks võib aimata tema näos maalidelt tuttavat päkapikkude lõbusust.
Paljude soomlaste jaoks on Heikki maalitud päkapikud tuttavad jõulukaartidelt, kus näiteks päkapikk on punase Morris Mini roolis, toob hobusele kaeru või rakendab lumememme saani ette. Armsad postkaardipildid loovad tänavu jõulumeeleolu üheksal Dermosili jõulupakil.

HEIKKI ON MAALINUD kogu oma elu ja loominguperioodi jooksul on tema näitusi eksponeeritud alates Pohjanmaa väikegaleriidest kuni Monte Carlo kasiinoni välja. Varsti ligikaudu paarikümne aasta jagu on tema koduks olnud sünnikoht Soomes Ylistaros, kus ta peab koos abikaasaga loomade vanadekodu nimega Wanha Markki. Põhjala tüüpi palkmaja õues võib täitsa kindlasti näha silmanurgast Heikki piltidel kujutatud päkapikke.
 „Maalimine on kogu minu elu. See on minu amet ja elatusallikas. Loomade vanadekodu on eluviis ja hobi, mida saan oma kunstiga üleval pidada,” jutustab Heikki oma idüllilisel koduõuel.
 „Kõige suurem kunst on elu ise. Mul on nii hea elu, et ise ma poleks osanud sellist tahta.”
Võib-olla just seetõttu võib tema maalidel alati näha valguskuma.
 „Valgus ja hea tuju on osa minust. Ma ei hakkaks maalima midagi südantlõhestavat. Head on lihtsam jagada, kui oma elu on paigas,” arutleb Heikki Laaksonen.

Artikliga seotud tooted

 • 1921 lblParfume_o Best Friend 12,90 €
  1921 lblParfume_o Best Friend 12,90 €
  Laos on toodet piisavalt
  Kingitus neljajalgsele sõbrale
 • 1928 lblParfume_p Fresh Orange 5,90 €
  1928 lblParfume_p Fresh Orange 5,90 €
  Laos on toodet piisavalt
  Armu rõõmsalt punasesse apelsini
 • 1901 lblParfume_na Magic 7,50 € / 5 x 40 ml
  1901 lblParfume_na Magic 7,50 € / 5 x 40 ml
  Laos on toodet piisavalt
  Fantastiline kätekreemide kollektsioon
 • 1905 lblParfume_p Moments 9,50 € / 2 x 300 ml
  1905 lblParfume_p Moments 9,50 € / 2 x 300 ml
  Laos on toodet piisavalt
  Väga meeldiva lõhnaga komplekt, universaalne kingina - natuke mehist kadakat…
 • Meist

  Kvaliteetsed jumestustooted, trendikad erihooldustooted ja turvalised baastooted kogu perele – Dermoshop Oy on Dermosili tooteid välja töötanud aastast 1988. Hetkel on tootevalikus ligikaudu 400 toodet. Tutvu ja leia oma lemmikud!

  Tellimistingimused | Süsteemiinfo © Dermoshop OÜ