loader

Päikesekaitsetooted – 7 küsimust ja vastust päikese ja naha kohta

Päikesekaitsetooted – 7 küsimust ja vastust päikese ja naha kohta. Vaasa keskhaigla nahahaiguste peaarst Johanna Hagman vastas meie päikest puudutavatele küsimustele ja andis nõu, kuidas turvaliselt päikese käes viibida.

1. Millist kasu või kahju nahk päikesest saab?
Peamine päikesest saadav kasu on kindlasti see, et päike käivitab nahas D-vitamiini tootmise. D-vitamiin hakkab nahas moodustuma juba 15-minutilise päikesevalguse käes viibimise jooksul. D-vitamiini piisav saamine on üldise heaolu seisukohalt väga oluline. Päike mõjub positiivselt ka meeleolule.

Teisalt kahjustab liigne päikese käes viibimine nahka ja võib põhjustada nahas mutatsioone. Ühtlasi päike vanandab nahka ja põhjustab halvimal juhul nahavähki.

2. Kuidas päikese mõju nahal avaldub?
Päike kiirendab naha vananemisprotsessi. Päikese mõju avaldub nahal kortsude ja joonekestena ning ebaühtlase nahatoonina, nn pigmendilaikudena.

3. Kas päikesest tingitud nahakahjustusi on võimalik korrigeerida?
Mitte täielikult, aga mingil määral küll. Osad pigmendilaigud võivad päikesekaitsetoodete kasutamisel taanduda.

4. Kuidas ennast kõige paremini päikese eest kaitsta?
Parim viis naha päikese eest kaitsmiseks on riided. Päikese kätte ei tasuks minna ka päeva kõige kuumemal ajal ning vahepeal oleks hea viibida varjus. Ajal, mil nahk ei ole riietega kaitstud on väga oluline kasutada päikesekaitsetooteid. Parim päikesekaitsetoode on tugeva kaitsefaktori ja UVA- ning UVB-kiirguse vastase kaitsega.

5. Kuidas hooldada nahka päikese käes viibimise järgselt?
Peale päikese käes veedetud päeva tuleks keha puhtaks pesta ja nahka niisutavate toodetega hooldada.

6. Millist nõu annaksite neile, kellele meeldib päevitamine ja päevitunud nahk?
Olge päikesega ettevaatlikud. Nahk saab iga päevitamiskorraga kerge päikesekahjustuse ja kõik saadud kahjustused jäävad naha mällu. Kahjustused ei parane, vaid iga uus kahjustus koguneb eelmiste peale.

7. Mis on need kolm asja, mida iga naine peaks päikese suhtes meeles pidama?

1. Iga suvepäeva meelespea peab sisaldama peakatet, riideid, päikeseprille ja päikesevarju. Samuti on oluline arvestada sellega, et päike kiirgab ka pilvise ilmaga.

2. Kasuta alati päikesekaitsetooteid, kui nahk ei ole riietega kaitstud.

3. Pööra suurt tähelepanu näonaha kaitsmisele. Nägu on pidevalt päikese käes ja päike vanandab nahka kiiresti.

Tutvu meie valiku päikesekaitsetoodetega, mis annavad tugeva UVA- ja UVB-kiirguse vastase kaitse, on lõhnastamata, veekindlad, väga käepärased ja sobivad ka üle 3-aastastele lastele.

Jah

Artikliga seotud tooted

Uudised