Kaunis meik saab alguse niisutamisest

Naha vananedes tuleks meikimisharjumusi muuta. Kosmeetikaekspert, meigikunstnik ja grimeerija Nina Hemminki tõstab küpse naha meigist rääkides ühe asjaolu teistest ettepoole.

Niisutamine, niisutamine ja veelkord niisutamine! Nahk peab olema heas seisukorras, kui soovid, et meik näeks kaunis välja. Samuti on oluline naha regulaarne puhastamine.
Nina HemminkiKosmeetikaekspert

Vähem on rohkem

Nina Hemminki alustab jumestamist alati silmadest, et saaks vajaduse korral enne meigipõhja tegemist eemaldada põskedele pudenenud lauvärvi jäägid. Vanemaks saades tuleks meigi kogust vähendada. Eelkõige silmameigi puhul on vähem rohkem.

„Soovitatav on joonistada õhuke kontuurjoon ainult ülalaule, et pilk oleks rohkem avatud. Soovi korral võib kergelt lauvärviga toonitada ka alalaugu. Valida tuleks pehme toon,“ ütleb Nina Hemminki.

Ripsmetušši tuleks hoolikalt, kuid kergelt peale kanda, siis rõhutab see silmade avatust ja „tõstab“ ilmet. Kulmumeigiks annab Nina Hemminki hea reegli: kerge toon, kerge käega. Nina Hemminki eelistab pilku rõhutavat, kergelt nurgelist kulmude kuju.

„Kui kulmud kaarduvad liiga alla, annab see pilgule väsinud mulje. Pigem jäta kulmud veidi lühemaks, anna neile veidi sirgem kuju ja rõhuta kulmujoone ülemist serva.“

Kõik silmameigitooted

Kerge ja kumav meigipõhi

Meigipõhja tehes võiks kasutada Niisutavat primerit, et nahk oleks niisutatud. Küpsele nahale sobiv jumestuskreem võiks olla kerge, niisutav ja nahka õhukese kihina kattev.

Nägu saad elavdada põsepunaga, mida tuleks kanda pigem keskele kui liiga külgedele.

„Naeratades tõusevad põsesarnad silmade alla. Põsepuna toon rõhutab ka silmade värvi, kui seda põse keskossa kanda,“ annab Nina Hemminki nõu.

Kui soovid nägu modelleerida, võid põsesarnade ja lõua alt kergelt tumedama tooniga varjutada. Samas väldi liiga nurgelist ja karmi ilmet. Valgust saad näole anda ka Valguspliiatsiga, kuid tee seda ettevaatlikult. Kinnita meigipõhi kergelt puudri ja Kirgastava meigikinnitusspreiga.

Meigipõhjatooted

Lisa värvi huuli toonides

Vanus muudab huulte kuju ja ühtlasi muutuvad huulte piirjooned hägusemaks. Kata huuled huulepliiatsiga, mis hoiab huulepulga korralikult paigal.

„Hea valik on piisavalt niisutav huulepulk. Mitte liiga matt ja mitte liiga rasvane.“

Kui otsustad silmi rõhutada, jäta huulemeik mõõdukaks. Kui aga soovid silmatorkavate punaste huultega särada, tuleks teha kergem silmameik. Kõige tähtsam on aga see, et meik tekitaks enesekindla tunde.

Huuletooted
„Meikimine võib olla ühtlasi lõbus tegevus. Meik peaks tooma esile sinu parimad küljed ja olema sinu moodi. Rõhuta alati oma isikupära ja soovi korral kasuta toretsevaid toone.“
Nina HemminkiKosmeetikaekspert

Pea kindlasti meeles vähemalt allolevaid punkte.

• Hoolitse naha piisava niisutamise eest.

• Kasuta vähem meiki.

• Väldi liiga tumedat ja tugevat meiki, eriti silmade puhul.

• Vali, kas rõhutad silmi või huuli.